Eleaf iStick Pico Kullanım Kılavuzu

Eleaf iStick Pico Kullanım Kılavuzu

Cihazı açmak amacıyla bataryainizin artı alanı aşağıya doğru istikbal şekilde yerleştirdikten sonra 5 kere arka arkaya ateşleme düğmesine basınız. iStick Pico açık mevzumda iken aynı şekilde eleaf istick piconuzu kapalı mevzuma getirebilirsiniz. Cihazı kullanmadığınız ya da yanınızda taşırken kapalı mevzuma getirmeyi unutmayın.

Henüz hangi bataryalerin EleAF iStick Pico amacıyla ideal bulunduğunu bilmiyorsanız buradaki makalemızda nereden ve hangi bataryaleri almanız gerekliliğini detaylı bir şekilde anlattık.

Ayarların arasında nasıl geçiş yapılır?

Açık mevzumda olan Eleaf istick pico ateşleme düğmesine 3 kere arka arkaya basın. Daha sonra karşınıza istikbal olan ekranda modun alt evresinde tespit edilen artı ve eksi tuşları ile ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Şu an amacıyla Wattage – Bypass – Temperature Ti, Ni, SS, M1, M2 ve M3 ayarları bulunmaktadır.

Temperature Ti – Titanyum tellere sahip Atomizer( Atomizer ( Coiller ) ) lerin kullanıldığı sıcaklık denetimli ayardır. Sıcaklık Kontrolü ile ilgili daha çok bilgi alabilmek amacıyla daha evvelce yazdığımız bu makaleyı okumanızı tavsiye ederiz.

DİKKAT
Nikel ve Titanyum teller mutlaka sıcaklık denetimi dışında kullanılmamalıdır.
Temperature- SS – Paslanmaz Çelik – (SS316) tele sahip Atomizer ( Coiller ) isteğinize bağlı olarak bu ayarda sıcaklık denetimi ile ya da yukarıda bildirdiğimiz gibi Wattage ayarında ancak kullanabilirsiniz

Daha çok ileri seviye kullanıcıların kendi gerçekleştirdikleri sarımlar amacıyla tercih ettikleri tel çeşitleri amacıyla sarfedilen ayarlardır. Bu ayarlar yardımıyla tellerin sıcaklık katsayılarını dilediğiniz şekilde elektronik sigaranıza tanıtabilirsiniz şimdi ayarları değiştirmeye bakacagız

Rezistansı nasıl Sabitlersiniz

Sıcaklık denetimi ile ilgili makalemızı okuduysanız şayet sıcaklık denetimi kullanırken rezistansı sabitlemeniz gerekliliğini okumuş olmalısınız. Rezistansı sabitlemek amacıyla ilk evvelce kullanmak dilediğiniz ayara gelin ve daha sonra ateşleme ve artı tuşlarını aynı anda basılı tutun. Bu prosedür ardından Ω sembolü yerine kilit simgesi istikbaltir. Yine aynı şekilde bu kilidi kaldırabilirsiniz. Bu prosedürü yapmadan evvelce tankınızı modunuzdan sökerek oda ısısında 10 dakika beklemeniz gerekmektedir.

Watt Ayarları Değişimi

iStick Pico‘yu ilk defa sıcaklık denetiminde tüketiyorsanız ilk başta 75W ayarlı olarak istikbaltir. Watt’ı değiştirmek amacıyla 4 kere arka arkaya power tuşuna basarsanız ekranınızda derecenin yazdığı yerde Watt sayısal sayısal dşayeti belirecektir ve bundan sonra isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

TCR nasıl ayarlanır? TCR Ayarlamak

Kapalı mevzumda olan iStick Pico’nun ateşleme ve artı tuşlarına ekranda M1 120 makalesı görünene kadar basılı tutun. Artı ve eksi tuşları ile M1, M2 ve M3 arasında geçiş yapabilirsiniz. Değiştirmek dilediğiniz memory ayarına gelince bir kereliğine power tuşuna basın. Daha sonra yine artı ve eksi tuşları ile katsayıları isteğinize göre değiştirebilirsiniz. İleri seviye kullanıcılar amacıyla geçerlidir ve her telin değişik bir sıcaklık katsayısı bulunmaktadır. İlerleyen günlerde bu mevzu ile ilgili bunun dışında makale yazacağız.

Bypass Modu Görevi

Bypass daha evvelce mekanik mod kullanmış bireylerin bileceği üzere rastgele bir ayarın yapılamadığı ve eleaf istick piconuzun yalnızca bataryainiz voltajına göre güç verilen ayardır. İleri seviye kullananlara tavsiye edilir. Eğer yeni başlıyorsanız kullandığınız Atomizer ( Coiller ) amacıyla tavsiye edilen watt dşayetleri arasında kullanmaya özen gösteriniz.

Eleaf iStick Basit yOlları

Stealth Mode: Kullanım esnasında ekran ışığının kapalı olmasını sağlar. Bu özelliği aktif etmek amacıyla elektronik sigaranız açık mevzumda iken power ve eksi tuşuna “Stealth ON” yazana kadar basılı tutun. Aynı şekilde kapatabilirsiniz.

Ekranı ters çevirme: Kapalı mevzumda olan elektronik sigaranızda artı ve eksi tuşlarına ekran ters dönene kadar basılı tutun. Aynı şekilde ekranınızı eski durumuna çevirebilirsiniz.

Tuş Açıp Kapatma: Açık mevzumda olan elektronik sigaranızda artı ve eksi tuşlarına aynı anda basılı tutun. Tuş kilidi yalnızca artı ve eksi tuşlarını kilitlemektedir ve tuşlar kilitli iken normal kullanıma devam edebilirsiniz. Ayarlarınızı hata sonucu değiştirmenizi önler.

Pilin voltajını tartmak amacıyla: Cihazı kapalı mevzuma getirdikten sonra, power tuşu ve eksi tuşuna aynı anda basarak ekranda voltaj görünene kadar basılı tutun.

Cihazın iç ısısını öğrenmek amacıyla: Cihazı kapalı mevzuma getirdikten sonra power tuşuna 10 kere arka arkaya basın. (Cihaz aynı vakitte açılacak 5 defa bastığımız amacıyla ancak sonucunda kaç derece bulunduğu ekranda belirecektir.)

Hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek amacıyla: eleaf istick piconuzu kapalı mevzuma getirin ve 20 kere arka arkaya power tuşuna basın.

New coil up same down ikazsı

Yeni bir Atomizer (coil) kullandığınız vakit Sadece sıcaklık denetimi amacıyla geçerli elektronik sigaranız size coilin yeni olup olmadığını soracaktır. New coil up same down ikazsı ekranda belirecektir. Eğer yeni bir coil tüketiyorsanız artı tuşuna, coili değiştirmediyseniz eksi tuşuna basarak devam edin.

Device Too Hot Uyarısı

iStick Pico belirli bir sıcaklığa vardığı vakit koruma hedefli eleaf istick piconuzu kapatır ve yine sıcaklık düştükten sonra kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer bu tür bir ikaz ile karşılaşırsanız bataryainizi denetim etmeyi unutmayın. Pilinizin etrafındaki kaplamanın dayanıklı bulunduğuna ve en muhimi iStick Pico amacıyla uyumlu batarya kullandığınızdan emin olunuz.

Atomizer Low Hatası

Eğer kullandığınız coilin ya da hazırladığınız tel sarımının Wattage/Bypass ayarlarında 0.1Ω ve sıcaklık kotrolünde 0.05Ω altında bulunduğunda ekranda görünen ikazdır. Rezistansın sarfedilen ayarlar amacıyla çok düşük bulunduğunu gösterir. Doğru coili ya da sarımı hazırladığınıza emin olunuz.

Atomizer Short Hatası

Olası bir kısa dönem halinde iStick Pico kısa dönem koruması döneme girer ve ateşlemenize müsade etmez.

Temp Protection Uyarısı

Protection ikazsı ekranda ayarladığınız sıcaklık sayısal sayısal dşayetine ulaşıldığı vakit o sayısal sayısal dşayeti koruyabilmek amacıyla coile verilen kuvveti ayarlamaktadır ve bu sayede istenilen ısısı korumaktadır.

Weak Battery

Pilinizin Bitmiş Olduğunu göstermekte bir an önce şarza takmalısınız

Eleaf iStick Pico Nereden ALabilirim?

Aklınıza takılan ya da anlamadığınız bir kısım olursa lütfen yorumlarda sormaktan çekinmeyin. Elimizden geldiğince tüm sorularınıza en kısa sürede yanıt vermeye çalışıyoruz.

Eğerki Eleaf isTick PiCo almaya karar verdinizse buradan alabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir